Kaj je vsebinski marketing

Ko razmišljate o strategiji za vsebinski marketing, bodite previdni. Večina podjetij naredi napako pri ustvarjanju vsebine s taktičnim pristopom. To pomeni, da ustvarijo vsebino le s tem namenom, da jo ustvarijo.

Konec koncev, več vsebine pomeni več hrane za iskalnike, in to je tisto, kar bo prineslo obiskovalce na spletno stran podjetja, kajne? Mogoče.

Vzemimo bolj strateški pristop, ki bo za vaše podjetje oziroma spletno mesto veliko bolj koristen. Če se vam to zdi težko, ne skrbite. Pravzaprav je zelo preprosto.

 

vsebinski marketing

 

Na kakšen način kakovostno tržiti vsebine

Dosledno, visoko kakovostno trženje vsebin je eno izmed najučinkovitejših orodij, ki jih potrebujete za doseganje ciljev vašega podjetja. Pri kakršnem koli trženju ali drugih aktivnosti preko spleta, ki zahtevajo vidnost in prepoznavnost, lahko vsebinski marketing precej doprinese k končnemu rezultatu.

Preden se poženete v brezglavo in kar se da hitro črpanje in ustvarjanje vsebine, si še enkrat poglejte, kako je ta vsebina lahko še bolj učinkovita: dejstvo je, da mora biti visoko kakovostna in konsistentna.

Čeprav velika večina tržnikov B2B poroča o uporabi nekega načina trženja vsebin, mnoge ekipe ne ustvarijo želenih rezultatov. Del tega razočaranja izhaja iz prepričanja, da se »početje vsebinskega marketinga« začne in ustavi takrat, ko postanete lastnik spletnega mesta.

 

Vsebinsko trženje je celovita strategija

Vsebinski marketing zagotovo vključuje blog, vendar potrebuje tudi objavljanje gostujočih člankov, odnose z javnostjo, distribucijo in poglobljeno analizo, ki vam pomaga kar najbolje izkoristiti svojo naložbo.

Če želite vsebinski marketing resnično pripeljati na naslednjo stopnjo in ustvariti potencialne stranke ter zgraditi svojo blagovno znamko, mora biti vaša vsebina visoko kakovostna, strateška in uporabna za svojo publiko – in po nekaj objavljenih vsebin na spletnem mestu, delo še ni končano.

V tem vodniku vam bomo s pomočjo efektivnih korakov pokazali,  kako lahko s strategijo trženja vsebin dosežete vrhunske rezultate, ki ste si jih zadali. S temi šestimi načini vsebinskega trženja boste izvedeli, kako spremeniti vsebinski marketing vašega podjetja oziroma spletnega dnevnika od povprečnega bloganja do popolnega trženja blagovne znamke in s tem povečanja donosnosti naložbe.

 

6 načinov, kako povzdigniti vsebinski marketing na višjo stopnjo

  1. Nadgradnja bloganja
  2. Razumevanje vašega občinstva
  3. Raziskave ključnih besed
  4. Uskladite svojo vsebino s svojimi cilji
  5. Pritegnite potencialne kupce s pomočjo s socialnih medijev in e-mail kampanj
  6. Vključite pomoč pravih platform za avtomatizacijo

 

 

Nadgradnja bloganja

 

Vsebinski marketing na WordPressu

 

Nočemo vas užaliti, vendar če svoje spletno mesto uporabljate le za objavljanje posodobitev podjetja, kratkih misli ali delčkov poslovnih novic, potem niste v celoti izkoristili svojega potenciala in zagotovo ne delate trženja vsebine.

Razmislite o spletnem mestu svojega podjetja kot o domači bazi za svojo vsebinsko strategijo. To je središče za vašo vsebino, prostor za preizkušanje vaših prizadevanj in procesov ter popolnoma pod vašim nadzorom. Zato je nujno, da povečate svoje vložke, kjer je najbolj pomembno, in to je na vaši spletni strani.

Medtem ko lahko izmenjava posodobitev podjetja pomaga vam in zaposlenim v podjetju, lahko vaše spletno mesto komunicira s širšo publiko, saj hiperspecifična novica vsekakor ni v veliko pomoč vašim bralcem pri reševanju njihovih težav.

Če želite resnično pritegniti in vključiti ciljno publiko, mora vaš blog obravnavati vprašanja in točke specifičnega problema bralcev ter služiti kot izobraževalni vir za uporabnike.

 

Razumevanje vašega občinstva

 

Prilagajanje vsebine občinstvu

 

Vsak delček vsebine, ki ga objavite na svojem spletnem mestu, je treba ustvariti z mislijo na nekoga. Potrošniki bodo bolj verjetno kupovali pri blagovni znamki, s katero se lahko enačijo, kar se začne in konča s takšno blagovno znamko, ki izraža razumevanje svojega občinstva.

Razumevanje vašega občinstva vključuje osnovne dejavnike, kot so: njihova starost, spol, stopnja izobrazbe, celo dohodek, in še precej več od tega. Kaj si želi vaša publika? S katerimi težavami se soočajo? Kako lahko vaš izdelek ali storitev reši te težave?

Ne domnevajte. Raziščite svojo trenutno publiko in preverite, kdo je že povezan z vašo blagovno znamko. Lahko celo nastavite preproste spletne ankete, ki jih želite poslati vašemu trenutnemu občinstvu, in ustvarite profile obiskovalcev na podlagi rezultatov. Vaše občinstvo sigurno ne ustreza samo eni kategoriji, vendar vam lahko raziskave pomagajo odkriti primarni profil kupca, ki ustreza profilom večine vašega občinstva, pa tudi več sekundarnih oseb.

 

Raziskave ključnih besed

 

Raziskava ključnih besed za vsebinski marketing

 

Zdaj, ko razumete kdo je vaše glavno občinstvo, se postavite v njihovo kožo. Kaj iščejo, ko potrebujejo vaš izdelek ali storitev? Naredite seznam osnovnih ključnih besed, ki obkrožajo vašo blagovno znamko, pa tudi vse možne različice teh besed (npr. “ključavničarstvo Ljubljana” in “ključavničarji v Ljubljani” itd.) Poznate svojo nišo, zato izkoristite vse možne izraze, ki se uporabljajo. Ko imate izbrane te ključne besede, jih vključite v svojo vsebino. Obstaja nekaj razlogov, zakaj:

  • Vključevanje ključnih besed v bloge in drugo vsebino je dobro za on-page SEO in ustvarjanje organskega prometa;
  • Omogoča, da vaše občinstvo hitro ugotovi, ali so našli pravo vsebino, torej tisto, ki jo potrebujejo;
  • Ustvarja vašo blagovno znamko kot avtoriteto na določenem področju.

 

Uskladite svojo vsebino s svojimi cilji

 

Usklajevanje vsebine s cilji

 

Če boste vlagali sredstva v rast vaše strategije trženja vsebine, potem morate zagotoviti, da se vaša prizadevanja dejansko izplačajo. Zadnja stvar, ki jo želite je, da porabite proračun za oglaševanje vsebine in pozneje odkrijete, da nimate nobenega vira, s pomočjo katerega bi vedeli, ali se je vaša naložba izplačala. Tega se bojijo številne marketinške ekipe, saj obstaja precejšnje število različnih meritev za sledenje uspešnosti vaše vsebine.

Vendar, preden lahko natančno nastavite te ključne kazalnike uspešnosti, morate imeti kristalno jasno vizijo glede svojega namena za ustvarjanje vsebine in kako se ujema z vašo strategijo.

 

Pritegnite potencialne kupce s pomočjo s socialnih medijev in e-mail kampanj

 

Vključevanje socialnih medijev

 

Socialni mediji so postali eden od najboljših načinov za podjetja, da dosežejo in vključijo svoje ciljno občinstvo. Lastniki podjetij, ki trenutno ne uporabljajo družbenih medijev za povečevanje svoje vidnosti na spletu, izgubljajo dobro priložnost, da bi dosegli nove potencialne stranke in razvijali svoje poslovanje.

Prvi korak za uspešno uporabo socialnih medijev je izbiranje najboljših kanalov socialnih medijev za vaše podjetje oziroma posel. Čeprav se vam morda zdi, da je najbolje, da bi bili povsod naenkrat, je dejstvo da večina podjetij nima časa ali sredstev, da bi bila dejavna na vseh družbenih medijih.

Na srečo vam ni treba biti na čisto vsakem kanalu socialnih medijev, da bi se učinkovito povezali s potencialnimi strankami. Dovolj je, če izberete le tiste platforme socialnih medijev, kjer vaše ciljno občinstvo preživi svoj čas.

 

Vključite pomoč pravih orodij za avtomatizacijo

 

Orodja za avtomatizacijo digitalnega marketinga

 

Glede na to, koliko nasvetov dobimo, kako izboljšati vidljivost na spletu, nam vse skupaj hitro vzame motivacijo, vendar ne skrbite – nihče ne pričakuje, da boste vse to morali storiti sami. Med optimizacijo, pridobivanjem znanj, ustvarjanjem vsebine in distribucijo je veliko fleksibilnih delov procesa, ki vodijo v odlično strategijo vsebine, vendar je težko, da vse to upravljate sami.

Samodejna avtomatizacija pomeni avtomatizacijo nekaterih procesov z uporabo orodij, programske opreme in drugih programov, ki zmanjšujejo vložek človeškega dela.

Celoten proces je preveč zapleten, da bi ga bilo lahko avtomatizirati, vendar se nekateri vidiki zagotovo lahko. In to nam lahko prihrani precej časa za druge aktivnosti in delo.

Ključno je razumeti, kaj lahko avtomatizirate in česa ne morete oziroma ne bi smeli. Na primer, naloge, kot so spremljanje spletnega mesta in zbiranje podatkov, morajo biti avtomatizirane, tako da se informacije ažurno beležijo in zbirajo. Kako izboljšati celotni proces, se lahko kasneje odločamo na podlagi zbranih podatkov.

Vendar pa se procesi, kot so ustvarjanje vsebine in grajenje povezav, ne bi smeli avtomatizirati, ker ne samo, da bi se najverjetneje končali z nekakovostnimi rezultati, lahko bi bili tudi kaznovani s strain Googla in popolnoma deindeksirani z brskalnikov.